Како дете продавал сладолед на улица, денес живее во ваков луксуз

Мексиканската боксерска сензација Саул Канело Алварес во октомври, 2018 година потпиша договор со DAZN вреден 365 милиони долари и оттогаш ужива во луксуз.

Мексиканскиот боксер му дозволи на новинарот Греам Бенсинџер да го посети неговиот имот во Гвадалахара, покажувајќи му го луксузот што го поседува.

„Имотот го купив пред седум години бидејќи сакам ваков вид куќи. Не го покажувам ова за да се фалам, туку за да ги мотивирам другите. Продавав сладолед на улица, а погледнете го сега ова“, вели Канело.

Коментирајќи ги автомобилите, тој додаде:

„Rolls Royce никогаш не возам, секогаш седам назад и го користам за посебни прилики“.

Канело држеше титули во четири различни категории, од полусредна до полутешка, а професионалец стана на 15-годишна возраст.

Единствениот пораз во кариерата го доживеа од Флојд Мејведер, со него влезе во рингот кога имаше 23 години. Победата Мејведер ја однесе по одлуката на судиите.

Remote video URL
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Останати спортови

Ислами постави нов македонски рекорд

Read more

Фјури до Вајлдер: Ќе те прегазам како камион

Read more

НЛБ Банка генерален спонзор на сениорската машка репрезентација на Македонија

Read more

Охриѓанец истрча од Попова Шапка до Титов Врв и назад за два часа и 19 минути

Read more
 

Спорт

Ислами постави нов македонски рекорд

Читај повеќе

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Читај повеќе

Енрике по ремито со Полска: Очекував повеќе од Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокумбо со дабл-дабл најзаслужен за елиминацијата на Бруклин

Читај повеќе

Кристијано Роналдо е најследена личност на Instagram

Читај повеќе

Ибрахимовиќ го оперираше коленото

Читај повеќе

Пандев го пропушти денешниот тренинг поради проблеми со зглобот

Читај повеќе
  • play_arrow

НБА: ЛА Клиперс првпат во клупската историја во конференциско финале

Читај повеќе
  • play_arrow

Адетокумбо за мајсторката со Бруклин: Ние сме создадени за овој момент

Читај повеќе