Како Disney „рециклираат“ анимации?

The Walt Disney Company е една од најголемите медиумски компании за забава. Основана е на 16 октомври 1923, од страна на браќата Волт и Рој Дизни како анимирано студио, кое оттогаш е претворено во едно од најголемите и највлијателните студија во Холивуд и сопственик на мноштво тематски паркови и неколку телевизии, вклучувајќи ги ABC и ESPN.

Од продукцијата на Disney излегле најголемиот дел од анимираните филмови со кои израснаа децата во 80-тите и 90-тите, како The Jungle Book (1967), Oliver & Company (1988), The Little Mermaid (1989), Beauty and the Beast (1991), Aladdin (1992), The Lion King (1994), Pocahontas (1995), Hercules (1997) и многу други.

Но, верните фанови забележаа дека аниматорите на Disney не се премногу потресени кога треба да направат анимација за нов филм – едноставно рециклираат некоја постара.

Дечки, не се залагаме за такво рециклирање.

Remote video URL
Тагови
реклама

Грчки археолози открија мистериозна тркалезна градба стара 4.000 години

Read more

Преработена храна што треба да се јаде и при процесот на слабеење

Read more

Трагедија: Почина голманот на Црна Гора, Матија Шаркиќ

Read more

Три вида цвеќиња што треба да се поткастрат во јуни за подобро да растат и цветаат

Read more

Филм & ТВ

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Read more

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Read more

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Read more
 

Сцена

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе
  • play_arrow

Фан ја тужи Мадона поради премногу експлицитен настап: Изложеност на порнографија без предупредување

Читај повеќе

Уште едно од децата на Анџелина Џоли и Бред Пит се откажува од презимето

Читај повеќе

Лени Кравиц откри дека е во целибат девет години

Читај повеќе