Како е можно да изгледаш толку добро?

Б.С.Б.
/ 30.03.2021 / 12:35

Џенифер Лопез е во Доминиканската Република каде го снима новиот филм „Shotgun Wedding“, а според тоа што го објавува на социјалните мрежи, таа притоа и добро се забавува.

Актерката на TikTok објави видео во кое облечена во жолто бикини танцува покрај базен. 51-годишната пејачка и актерка е без шминка, а многумина забележаа колку всушност добро изгледа.

„Како е можно да изгледаш толку добро? Изгледа подобро од 90 проценти од 20-годишните девојки“, се дел од коментарите на нејзините обожаватели.

Сепак, за добриот изглед на Лопез придонесува неуморното вежбање, не минува ни ден без таа да прави стомачни, склекови, вежби и целиот тренинг.

@jlo

Sunday...

♬ Astronaut In The Ocean - Masked Wolf

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Фит

5 најдобри вежби за да ги набилдате мускулите на рацете

Read more

Најчестите грешки што ги правиме кога вежбаме

Read more

Дали мора да се истегнете пред тренинг?

Read more

Најдобри зеленчуци за слабеење кои може да се комбинираат со многу јадења

Read more
 

Магазин

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Читај повеќе

Кои се најчестите постпородилни проблеми од кои страдаат милиони жени?

Читај повеќе

Како зимското време влијае на метаболизмот?

Читај повеќе

Зошто животот во брак може да го зголеми крвниот притисок?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 најдобри вежби за да ги набилдате мускулите на рацете

Читај повеќе

Викенд хороскоп: Лавот ќе биде ѕвезда, Јарецот бара внатрешен мир

Читај повеќе

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Читај повеќе

Кои моменти од детството децата ќе ги паметат засекогаш?

Читај повеќе