Како е направен најскапиот кревет во светот?

Креветот претставува едно од најважните места во домот, парче мебел кое не е само парче мебел туку простор во кој одмараме.

Иако практично сите типови на кревет служат за иста цел, тоа што ги разликува се дизајнот и стилот.

Луксузните кревети од оние обичните се разликуваат по тоа што во нивната изработка се потрошени повеќе часа работа, односно материјал за да се добие тој уникатен изглед.

Еден од нив е креветот Vividus кој се смета за најскап кревет во светот. Чини 150.000 долари. Според компанијата Hastens, се проценува како најлуксузен кревет во светот.

За изработка на креветот се потребни 320 часа. Оние кои спијат на овој кревет имаат чувство како да лебдат, па веројатноста дека ќе се разбудат ненаспиени е многу мала.

реклама

Маск: Пирамидите во Египет се изградени од вонземјани

Read more

За јавните личности и приватните газиња

Read more

СЗО: Во моментов нема конечно решение за коронавирусот, а можеби нема ни да има

Read more

Задолжителен Ковид тест за тие што се враќаат во Германија

Read more

Архитектура

Еволуција на облакодерите: Највисоките градби од 1901 до денес

Read more

Неверојатна трансформација: Од морничав објект до луксузен дом

Read more

Од школски автобус до удобен дом

Read more

Дали би летувале во двокатен автобус?

Read more

Магазин

  • filter

Туристичките места пливаат во отпад: Каде да се впери прстот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Читај повеќе
  • filter

Промени кои може да ги направите уште денеска за позелена иднина

Читај повеќе
  • play_arrow

Ретро разладување: Зошто треба да си купите фрижидер?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тепачка во авион: Патници уапсени откако пијани одбивале да носат маски

Читај повеќе

Филипче: Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет

Читај повеќе

Рецепт на денот: Чизкејк во чаша

Читај повеќе

Маск: Пирамидите во Египет се изградени од вонземјани

Читај повеќе

Идеја за ручек: Пилешко во сос со печурки

Читај повеќе