Како е создаден младиот Вил Смит во „Gemini Man“?

Во новиот филм на Анг Ли, главниот актер Вил Смит, со помош на технологијата, ќе биде во конфликт со неговата помлада верзија. Тој го толкува ликот на елитниот убиец Хенри Броган, кој ќе биде прогонуван од млад оперативец кој може да го предвиди секој негов чекор.

Како што Хенри набргу ќе открие, тој млад оперативец е токму самиот тој, но на возраст од 23 години. Ова е дел од дејството во акциониот филм „Gemini Man“ чија премиера е закажана за 11 октомври. За да биде конфликтот поубедлив режисерот Ли не сакал да ангажира актер кој личи на Вил Смит, туку на истиот актер му ги додели двете улоги. Втората е овозможена со мајстори за специјални ефекти.

реклама

Филм & ТВ

Погледнете го трејлерот за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Tenet“ заработи над 250 милиони долари на светскиот бокс-офис

Read more

Ново реално шоу, главна награда – лет во вселената

Read more

Нови видеа

play_arrow

Четири лесни рецепти за торта со јаболка

Read more
play_arrow

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Најсмешните ТВ гафови

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан

Read more
play_arrow

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Read more
play_arrow

На брегот на Тасманија се насукаа 270 китови, најмалку 25 загинаа

Read more
play_arrow

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Венец со спанаќ и лук

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Лазања со пилешко месо

Read more
play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Read more
play_arrow

Трки од соништата - што сѐ можат „ѕверките“ на McLaren?

Read more
play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Read more