Како еден градежен работник стана инфлуенсер на Instagram?

Отследете го сите на Instagram – ова е едиствениот профил што треба да го знаете и да го следите.

Да парафразираме еден од неговите обожаватели: тој е силен, забавен и одлично му стои жолто.

Не, не е модел или светски патник, тој е татко од Остин, Тексас и работи како градежник. Омар ја прашал ќерка му Барбара што значи тоа „инфлуенсер“ и кога го слушнал одговорот рекол: „Пфф, јас можам да го правам тоа!“

Првиот пост го објави на 4 мај, 2019 година, а до денес има над 436.000 следбеници на Instagram кои ги обожаваат неговите фотографии од секојдневниот живот како градежен работник, сопруг, татко, обожавател на кафе и „лајфстајл инфлуенсер“.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Read more

Сабота и недела неработни, породилно отсуство 1 година и зголемување на минималната плата, бара ССМ

Read more

Чек дис аут

Вирална дилема: Која зебра гледа во камерата?

Read more

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more

На плажите низ Флорида шета Смртта: Само ве потсетувам на вирусот

Read more

Гратче во САД со уникатна идеја за борба против корона-кризата

Read more

Магазин

  • play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Читај повеќе

Вирална дилема: Која зебра гледа во камерата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Читај повеќе

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Читај повеќе
  • play_arrow

На плажите низ Флорида шета Смртта: Само ве потсетувам на вирусот

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Никола Тесла

Читај повеќе
  • play_arrow

Како заштитната маска да биде уште побезбедна?

Читај повеќе
  • play_arrow

Германски виролог: Ќе има и трет бран, мора да научиме да живееме со вирусот

Читај повеќе