Како изгледа денес атрактивната Лариса Рикелме?

Б.С.Б.
/ 24.11.2022 / 14:38

Парагвајката Лариса Рикелме беше најголема ѕвезда на трибините по СП во Јужноафриканската Република во 2010 година, а 12 години подоцна, таа и понатаму е популарна.

Рикелме беше магнет за погледи и камерите често можеа да ја видат во кадар во текот на натпреварите на Мундијалот, особено кога играше репрезентацијата на Парагвај.

Дванаесет години подоцна и понатаму е популарна, на Instagram ја следат над 1.8 милиони обожаватели, кои често ги радува со провокативни фотографии.

Триесет и седумгодишната Лариса денес е професионален модел, уметница и радио-телевизиски водител.

Нема да ја гледа својата репрезентација на Мундијалот бидејќи Парагвај не е меѓу патниците во Катар.

реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Стил

Ема Радукану најдобро облечена тенисерка во светот

Read more

Зимска нега: Маска од 4 состојки за бујна и поздрава коса

Read more

Balenciaga се извини за контроверзната кампања што се граничи со детска порнографија

Read more

Руска Instagram убавица: Галина Дубененко

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Вистината боли: Како изгледа реална новогодишна реклама?

Читај повеќе

Како сексот да трае подолго?

Читај повеќе

Попладневната дремка прави чуда, но само ако дремете правилно

Читај повеќе

Пеле останува во болница поради респираторна инфекција

Читај повеќе

Која е најдобрата храна за црниот дроб?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци на кои декември ќе им биде особено тежок

Читај повеќе
  • play_arrow
Лазања со пилешко

Рецепт на денот: Лазања со пилешко

Читај повеќе
  • play_arrow

Како слепо момче го „виде“ голот на Меси?

Читај повеќе

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Читај повеќе