Како изгледа денес Џерод Смит од „Sex and The City“?

Џејсон Луис, австралиски актер и модел, остана запаметен по улогата во серијата „Sex and The City“, кога ги мамеше воздишките на гледачите.

Во серијата Луис го глумеше неодоливиот Смит Џерод, кој успеа да ја скроти атрактивната Саманта Џонс. Денес има 50 години и промовира малку поинаков имиџ, но уште важи за секс симбол.

Ликот на Смит беше во љубовна врска со Саманта која му помогна да го оствари својот сон и да ја развие својата манекенска кариера во актерска. И не случајно се разви таква приказна околу неговиот лик.

Актерот неодамна откри дека не добил ниту покана за учество во новата сезона на серијата што сега се емитува под наслов „And Just Like That“, во која го нема ни ликот на Саманта (Ким Катрал).  Сепак, 12 години откако последен пат го видовме во улогата на Смит, Џејсон уште е во неверојатна форма и изгледа можеби подобро од било кога.

Овој 50-годишен актер е познат и по епизодните улоги во сериите „House“ и „Grey’s Anatomy“. По завршувањето на серијата, тој се пресели од телевизискиот екран на филмското платно и сними филмови како „The Jacket“, „The Death And Life Of Booby Z“ и „The Attic“, а во „Running Wild“ партнерка му е Шерон Стоун.

Тагови
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

Филм & ТВ

Дали „The Simpsons“ ги предвидоа и мајмунските сипаници?

Read more

Дигитален форензичар вели дека фотографиите на Амбер Херд со модринки се „модифицирани“

Read more

Почина легендарниот актер Реј Лиота, ѕвездата на Goodfellas

Read more

По 19 сезони дојде крај за шоуто на Елен Деџенерис, денес е последната епизода

Read more
 

Сцена

Дали „The Simpsons“ ги предвидоа и мајмунските сипаници?

Читај повеќе
  • play_arrow

Дигитален форензичар вели дека фотографиите на Амбер Херд со модринки се „модифицирани“

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина легендарниот актер Реј Лиота, ѕвездата на Goodfellas

Читај повеќе
  • play_arrow

По 19 сезони дојде крај за шоуто на Елен Деџенерис, денес е последната епизода

Читај повеќе

Кејт Мос: Џони Деп никогаш не ме турнал, ниту ме удрил

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Morbius

Читај повеќе

Презакажан концертот на Дајте музика

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најлоши работи кои ги направи Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е филмот што го засени „Top Gun“ во Кан?

Читај повеќе