Како изгледа денес Дона од серијата „That '70s Show“?

Актерката Лора Препон е позната по улогата на Дона во серијата „That '70s Show“, а наскоро ќе се појави и во спинофот на Netflix од оваа продукција.

Препон го играше ликот на Дона во серијата „That '70s Show“ од почетокот на нејзиното емитување во 1998 година, а овој американски ситком се емитуваше до 2006 година.

Од црвената коса по која беше препознатлива, нејзиниот денешен изглед не се разликува премногу од изданието во серијата по која остана запаметена.

Актерката неодамна објави видео на Instagram во кое се потсетува како изгледала во тинејџерските години, додека на почетокот на видеото можете да видите како изгледа сега.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Laura Prepon (@lauraprepon)

Изгледа дека годините не оставиле трага на нејзиното лице, додека своите некогаш препознатливи црвени прамени ги обоила во црно.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Laura Prepon (@lauraprepon)

Спинофот на „That '70s Show“ ќе се вика „That '90s Show“, а Netflix нарача 10 епизоди од серијата, кои ќе бидат ситком како оригиналот.

Во новата серија, дејството се случува во 1995 година, а Леа Форман, ќерката на Ерик и Дона, ги посетува баба ѝ и дедо ѝ за летниот распуст, каде што се поврзува со новата генерација на Поинт Плејс, под будното око на Кити и строгиот надзор на Ред. 

Remote video URL
реклама

Волстрит се тресе, инвеститорите стравуваат

Read more

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more

Мачка ја прекина прес-конференцијата на Бразил пред мечот со Хрватска

Read more

Филм & ТВ

Продолжението на „Avatar“ ги одушеви критичарите: Филмот е визуелна гозба

Read more

Како изгледа денес згодната и наивна Кенди од Two and a Half Men

Read more

Документарецот за Хари и Меган предизвика контроверзии: Ја мамат јавноста

Read more

Кијану Ривс откри кој е најтешкиот филм што го снимил досега

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Продолжението на „Avatar“ ги одушеви критичарите: Филмот е визуелна гозба

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како изгледа денес згодната и наивна Кенди од Two and a Half Men

Читај повеќе
  • play_arrow

Документарецот за Хари и Меган предизвика контроверзии: Ја мамат јавноста

Читај повеќе
  • play_arrow

Главна вечер и затворање на годинашниот Таксират

Читај повеќе
  • play_arrow

Кијану Ривс откри кој е најтешкиот филм што го снимил досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Роберт Дауни Џуниор: Татко ми ме навлече на дрога кога имав 8 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Принцот Хари се плашел дека жена му ќе заврши како принцезата Дијана

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина актерката Кирсти Али

Читај повеќе
  • play_arrow

Spotify откри кои се најслушани песни во 2022

Читај повеќе