Како изгледа денес најубавото девојче во светот?

Б.С.Б.
/ 18.05.2022 / 10:12

Густ слој шминка, свечен фустан и фризура – сето ова звучи како подготвување на една возрасна жена за присуство на свечена пригода, но всушност беше реалност за едно 4-годишно девојче кое едно време ја носеше титулата за најубаво во светот.

Иден Вуд беше една од ѕвездите на реалното шоу Toddlers & Tiaras, а светот се запозна со нејзината слава кога имаше девојчето имаше четири години. Дури и претходно мајката ја подготвувала Иден за нејзината голема улога. Уште на 2 години ја носела во солариум, а на нејзиното мени имало нискокалорични намирници и енергетски пијалаци за да расположението на девојчето биде на врвот.

Секогаш дотерано како кукла, девојчето стана заштитно име на ова реално шоу, освојувајќи ги симпатиите со нејзините сини очи и руса коса. Без разлика што победи на 300 натпревари и беше прогласена за најубаво девојче во светот, последиците од ваквиот стил на живеење се одрази кај неа. Иако се наведува дека „минала“ најдобро за разлика од останатите кандидатки во емисијата, поради претерувањето во исхраната и третманите за убавина Иден често трпела силни главоболки и проблеми со желудникот. На крајот, во емисијата доживеала и „нервен слом“, а нејзината мајка Мики секојдневно ја тепала за да девојчето се навикне да се носи со стресните ситуации.

Remote video URL

Подоцна, Мики доби предупредување од социјалните служби дека детето може да ѝ биде одземено, а Иден на 6-годишна возраст се откажа од емисијата Toddlers & Tiaras. Потоа продолжи со понежно темпо. Доби сопствена емисија Eden's World и се обиде во актерските води.

Денес има 17 години и зад неа се неколку филмови и автобиографска книга што ја напиша.

Во една прилика изјави дека сака да започне своја линија на облека, работи како модел и на социјалните мрежи објавува најразлични содржини.

Иако Американците се препознатливи по бројните контроверзни шоу емисии, сепак гледањето деца облечени како возрасни жени веројатно е најлудата идеја досега.

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Стил

Instagram убавица: Никол Торн

Read more

Како да се ослободите од непријатните мириси во бањата?

Read more

Работи поради кои оставате впечаток на неуредна личност

Read more

Ѕирнете во луксузната шпанска вила во која Меси летува за 300.000 евра

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои најмногу сакаат да шефуваат

Читај повеќе

Instagram убавица: Никол Торн

Читај повеќе

Како да се ослободите од непријатните мириси во бањата?

Читај повеќе

Едноставен трик како лубеницата да ја направите уште посочна

Читај повеќе

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Крцкаво пилешко во јогурт

Читај повеќе

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Читај повеќе

Што не е добро да јадете и пиете пред пливање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе