Како изгледа денес славниот Мич од серијата „Baywatch“?

Една од најгледаните серии што ја паметиме од 90-тите години е „Baywatch“. Атрактивните актери цели 12 години го имаа вниманието на публиката, а потоа многумина од нив исчезнаа од јавната сцена. Но, тоа не беше случај со популарниот Мич Бјукенон, односно Дејвид Хаселхоф.

Освен што ќе остане запаметен како некој кој постојано го привлекуваше вниманието на женската публика со своите беспрекорни пливачки способности и совршеното мускулесто тело, Дејвид ќе остане запаметен и како најгледаната машка личност на малите екрани.

Мускулестиот миленик на жените не се прослави само во телевизиските улоги туку покрај филмската кариера имаше и многу успешна музичка кариера во Германија, Австрија и Швајцарија.

Кога станува збор за неговиот љубовен живот, се има оженето три пати, последен пат во 2018 година.

Иако неодамна наполни 69 години Дејвид не престанува да привлекува внимание и под неговите објави на Instagram постојано добива комплименти.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Филм & ТВ

Најлошите филмови снимени според бестселери

Read more

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Read more

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Read more

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Почина Дасти Хил, басистот на Зи-Зи Топ

Читај повеќе
  • play_arrow

Најлошите филмови снимени според бестселери

Читај повеќе

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Читај повеќе

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Читај повеќе
  • play_arrow

Уште еднаш, овојпат без солзи: „Архангел“ се поезијата на Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен тизерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

Читај повеќе