Како изгледа денеска девојчето од спотот за легендарната „Lambada“?

Групата „Каома“ ја објави песната „Lambada“ во 1989 година, која веднаш стана планетарен хит, а двете преслатки деца што се појавуваат во видеото се врежани во сеќавањата на сите нас.

Колку сите ја сакавме песната „Lambada“ – танцувавме на егзотичниот ритам, пеевме иако навистина не ги знаевме зборовите, ги имитиравме танцовите движења на главните танчари...

Меѓу нив, беа и убавата русокоса девојка Роберта де Брито и момчето Чико Оливеира.

Remote video URL

Поминаа 32 години од премиерата на тоа видео и тие деца сега се возрасни. Иако двајцата работеа заедно потоа и снимија неколку песни, соработката беше прекината кон крајот на 90-тите.

Во меѓувреме, Чико стана свештеник, додека Роберта (42) е ветеринар која ја сака својата работа.

Остана силно врзана за Бразил, а подолу можете да видите како изгледа денес.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Музика

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Rolling Stone: Ова е најдобрата песна на сите времиња

Read more

Што се случило меѓу Здравко Чолиќ и Фрида од ABBA во 1973?

Read more

Како изгледа денеска девојчето од спотот за легендарната „Lambada“?

Read more
 

Сцена

Филмот „М“ на Вардан Тозија ќе учествува на фестивалот во Котбус

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Dune“ заработи 76 милиони долари на светскиот бокс-офис

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Читај повеќе

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Читај повеќе

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе