Како изгледа денеска „југословенската Мерилин Монро“ Тајчи?

На територијата на поранешна Југославија името Тајчи долго ќе се памети.

Татјана Камерун, претходно Матејаш, на сите позната како Тајчи, се прослави благодарение на хитовите како „Hajde da ludujemo ove noći“, „Moj mali je opasan“, „Ti nemaš prava na mene“. Ја претставуваше Југославија и на Евровизија во 1990 година со најголемиот хит „Hajde da ludujemo“, а со тогашниот младешки дух и шарм неодоливо потсетуваше на Мерилин Монро.

Сепак, по војната, Тајчи се повлече од музичката сцена и се пресели во Америка за да студира. Таму ја запозна љубовта на својот живот – пијанистот и композитор Метју Камерун, но нејзиниот сопруг за жал почина пред три години.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ESCToday (@esctoday)

Таа моментално живее во Америка со трите сина, а минатата година напиша автобиографија.

Медиумите пренесуваат дека познатата пејачка со денови одмара на хрватското приморје заедно со своите синови и со задоволство споделува фотки на Instagram.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tajci (@tajcicameron)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tajci (@tajcicameron)

Тагови
реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Музика

Како ќе прозвучи Џими Хендрикс во изведба на биг бенд оркестарот на ЗЏМ

Read more

Бритни Спирс се враќа на музичката сцена со дует со Елтон Џон

Read more

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram и ги налути обожавателите

Read more

Песна на Metallica после 36 години доби популарност благодарение на Netflix

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Новата серија на Netflix од 165 милиони долари ги воодушеви критичарите: Вистинско ремек дело

Читај повеќе

Хуманитарен настап на Ламбе Алабаковски и Некст Тајм во Тетово

Читај повеќе

Warner Bros потврди: Ќе се снима Joker 2

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајката на Стифлер откри дека благодарение на American Pie спиела со 200 партнери

Читај повеќе

Скорсезе ќе снима нов филм со Леонардо Дикаприо

Читај повеќе

Како ќе прозвучи Џими Хендрикс во изведба на биг бенд оркестарот на ЗЏМ

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе нов трејлер за Andor, новата Star Wars серија

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за новата серија Partner Track на Netflix

Читај повеќе

Првиот сопруг на Џеј Ло откри интимни детали и порача: Бракот со Бен е осуден на пропаст

Читај повеќе