Како изгледа испораката на Bugatti Divo, вреден 5,4 милиони долари?

Познатиот јутјубер TheStradMan објави видео во кое прикажува како изгледа испораката на Bugatti Divo, кој чини 5,4 милиони долари.

Неговиот сопственик исто така поседува Bugatti Gran Turismo, Bugatti Chiron и Bugatti Veyron Vitesse во својата колекција.

Автомобилот е транспортиран со авион во Франција, па со камиот испорачан на адреса во Лос Анџелес, Калифорнија.

Divo го движи 8,0-литарски quad-turbo W16 мотор кој развива 1.479 коњски сили и 1.600 Nm, забрзува од 0 до 100 км/ч за само 2,4 секунди, а максималната брзина изнесува 380 км/ч.

Овој Divo  е само еден од 40 примероци, во САД ги има само неколку.

Remote video URL
Тагови
реклама

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Приведен крадец од Скопје, расчистени три тешки кражби

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Авто новости

Потполно новата Lada Niva пристигнува во 2024 година

Read more

Се бара повлекување на 158.000 автомобили на Tesla поради дефект

Read more

Fiat Panda Cross е најдобриот кросовер за 2020 година

Read more

Како изгледа испораката на Bugatti Divo, вреден 5,4 милиони долари?

Read more
 

Автомобили

Потполно новата Lada Niva пристигнува во 2024 година

Читај повеќе

Се бара повлекување на 158.000 автомобили на Tesla поради дефект

Читај повеќе
  • filter

Fiat Panda Cross е најдобриот кросовер за 2020 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа испораката на Bugatti Divo, вреден 5,4 милиони долари?

Читај повеќе
  • play_arrow

Леброн Џејмс го претстави новиот електричен Hummer

Читај повеќе
  • filter

Враќање на легендата: Дали би возеле „рено четворка“ на струја?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Погледнете што сѐ може да направи дигиталниот кокпит на Samsung

Читај повеќе
  • filter

Hyundai објави тизери за електричниот SUV Ioniq 5

Читај повеќе

Продажбата на Renault во светот лани опадна за 21,3 отсто

Читај повеќе