Како изгледа колекција од 13 автомобили вредни 50 милиони долари?

Иако ваквите колекции редовно се паркираат во климатизирани гаражи далеку од љубопитните очи, оваа колекција е на отворено.

Ја сними влогерот effspot, кој случајно налетал на неа во дел од аеродромот во Лос Анџелес.

Севкупно, можно е да се избројат 13 хиперспортски автомобили. Во првиот ред се Porsche 918 Spyder и два McLaren, Sabre и Speedtail. Веднаш позади е специјалното Porsche 911, а до него се Pagani Huayra и Lamborghini Centenario. Понатаму, можете да видите неколку Koenigsegg, Ford GT, Laferrari и секако Bugatti Chiron. Врвот на колекцијата е Aston Martin One-77.

Зборуваме за колекција вредна над 50 милиони долари, кога овие возила би биле ставени на аукција.

Приказната зад оваа колекција не е позната, дали станува збор за промена на сопственикот или дали колекцијата е само преместена на нова локација. Едно е сигурно, а тоа е дека ова автомобилско богатство нема уште долго да стои вака на отворено.

Нам, смртниците, ни останува да уживаме во глетката, да фантазираме и да избереме омилен автомобил.

Remote video URL
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

10 добри навики на паровите кои остануваат заедно засекогаш

Read more

Авто новости

Се гради друмско чудовиште побрзо од модерната Формула 1

Read more

Porsche наводно тестира хибриден V4 на моделот 911

Read more

Како изгледа колекција автомобили вредна над 100 милиони долари?

Read more

Volkswagen наместо откази дели решенија за предвремена пензија

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Се гради друмско чудовиште побрзо од модерната Формула 1

Читај повеќе

Porsche наводно тестира хибриден V4 на моделот 911

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа колекција автомобили вредна над 100 милиони долари?

Читај повеќе

Volkswagen наместо откази дели решенија за предвремена пензија

Читај повеќе

Пет автомобили кои нема да ја дочекаат 2024 година

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Mercedes има ново спортско купе: Дебитираше CLE 53

Читај повеќе

Dacia Duster не се откажува од моторите со внатрешно согорување

Читај повеќе

Првиот електричен автомобил на Xiaomi влезе во производство

Читај повеќе
  • play_arrow

Жената без која Mercedes каков што го знаеме немаше да постои

Читај повеќе