Како изгледа менито на Роналдо: Јаде шест оброци на ден, пие само вода

А.С.
/ 17.06.2021 / 08:58

Познато е дека Кристијано Роналдо не сака газирани пијалоци, а на неговото мени има само храна со највисок квалитет.

Португалскиот фудбалер јаде шест мали оброци на ден – еден појадок, два ручека, една ужина и две вечери. За појадок, тој претпочита шунка и посно сирење, а руча пилешко, салати, риба и маслинки. Ужината му е, во зависност од денот, овошје или тост со авокадо. За вечера на менито повторно има месо и зеленчук или риба со зеленчук.

„Фокусиран сум на јадење едноставна, содржајна храна, како свежо овошје и зеленчук, цели зрна и протеини“, вели тој.

Покрај газираните пијалоци, кај него забранета е и преработената храна, а тој избегнува и алкохол и слатки. Пие само вода и тоа во големи количини.

Кога ќе реши да се почести, јаде пица, но не почесто од еднаш неделно. После тоа задолжително прави 500 стомачни, поради што може да се пофали само со седум проценти телесни масти.

реклама

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Read more

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Фит

Колку треба да пешачите дневно за да почнете да слабеете?

Read more

Јасни знаци што ви ги дава телото дека итно треба да почнете со вежбање

Read more

Вежби кои го нормализираат крвниот притисок

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more
 

Магазин

Цвеќињата за олимписките победници имаат специјално значење

Читај повеќе

И вакцинираните може да го пренесат делта сојот

Читај повеќе
  • play_arrow

Брокулата е идеална за детоксикација на организмот

Читај повеќе

Мали тајни на големите љубовни приказни

Читај повеќе

Рецепт на денот: Солени бомбици со туна

Читај повеќе

Колку треба да пешачите дневно за да почнете да слабеете?

Читај повеќе

Пиењето шест кафиња на ден сепак е штетно за здравјето

Читај повеќе

Најголеми опасности за децата што се кријат во дворовите и парковите

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ги „светнете“ валканите патики да изгледаат како нови?

Читај повеќе