Како изгледа новиот BMW M3 по третманот во Manhart?

Иако новиот M3 без сомнеж е помоќен автомобил од претходниот модел, германскиот тјунер Manhart веќе направи значајни модификации на овој спортски модел.

Кога станува збор за екстериерот, достапни се нов сет фелни, налепници, карбонски компонетни.

Под хаубата се наоѓа стандардниот 3,0-литарски 6-цилиндричен мотор со турбополнач кој благодарение на Manhart развива дополнителни 90 коњски сили, така што неговата вкупна сила сега изнесува 600 коњски сили.

Тагови
реклама

Авто новости

Volkswagen го претстави Talagon – најголемиот SUV досега

Read more

Ова е освежениот Volkswagen Polo

Read more

Hongqi S9 – хиперавтомобил кој развива 1.400 коњски сили

Read more

Volkswagen ID.4 е Светски aвтомобил на годината

Read more
 

Автомобили

  • filter

Volkswagen го претстави Talagon – најголемиот SUV досега

Читај повеќе
  • filter

Ова е освежениот Volkswagen Polo

Читај повеќе
  • filter

Hongqi S9 – хиперавтомобил кој развива 1.400 коњски сили

Читај повеќе
  • play_arrow

Volkswagen ID.4 е Светски aвтомобил на годината

Читај повеќе

Освежениот Volkswagen Polo ќе дебитира на 22 април

Читај повеќе

Matchbox најави колички засновани на вистински електромобили

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Audi го претстави електричниот A6 e-tron

Читај повеќе
  • filter

Huawei го претстави својот прв автомобил

Читај повеќе
  • filter

Ова се новите BMW M3 и M4

Читај повеќе