Како изгледа новиот смартфон Motorola Moto G8 Plus?

Наскоро ќе биде претставен новиот смартфон Motorola Moto G8 Plus, а веќе се познати неговите спецификации.

G8 Plus ќе има три камери, Qualcomm Snapdragon 665 процесор и батерија од 4.000 mAh.

Што се однесува на камерата, има главна камера од 48 MP, ултра широка камера од 16 MP и сензор за длабочина од 5 MP со систем за ласерско автофокусирање.

Батеријата на новиот смартфон е уште една предност на моделот G8 Plus, затоа што G7 Plus има батерија од 3.000 mAh, додека годинашниот модел има батерија од 4.000 mAh.

G8 Plus ќе има 6,3 инчен екран со резолуција од 1080p.

Има два модела, едниот има 4 GB RAM и 64 GB интерна меморија, а другиот модел има 4 GB RAM и 128 GB интерна меморија. 

G8 Plus има влез за слушалки и USB-C порт за полнење.

Смартфонот ќе биде претставен кон крајот на октомври и тогаш ќе знаеме колку ќе чини.

реклама

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Read more

Што се знае за првата регистрирана вакцина против коронавирусот?

Read more

Мобилни

Google објави тизер за новиот смартфон Pixel – што да очекуваме?

Read more

Блогерите побрзи од Apple: Објавени фотографии од екранот на iPhone 12

Read more

OnePlus го претстави новиот смартфон Nord

Read more

Нови шпекулации: Apple во септември ќе го претстави најновиот iPhone

Read more

Гик

  • play_arrow

Спектакл на небото: Како да го гледате метеорскиот дожд Персеиди?

Читај повеќе

Facebook отстрани 7 милиони објави со лажни информации за коронавирусот

Читај повеќе

Четири вакцини против COVID-19 се тестираат во Мексико

Читај повеќе

TikTok ги претстави првите креатори на кои ќе им плаќа за видео содржини

Читај повеќе
  • filter

Еколошка катастрофа: Насуканиот танкер во Маврициус би можело да се преполови

Читај повеќе
  • play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Читај повеќе

Twitter сака да ја купи TikTok и да ги преземе американските операции

Читај повеќе

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX лансираше ракета со нови Starlink сателити

Читај повеќе