Како изгледа производството на BMW Gran Coupe?

Новиот модел на BMW започна да се произведува во фабриката во Лајпциг.

Mоделот од Серија 2 со кој пристигнува 4,56 метри долга каросерија со четири врати, ќе започне да се произведува во фабриката во Лајпциг, во која веќе се произведуваат осум модели од оваа понуда.

Како деветти модел во низата, BMW 2 Gran Coupe до првите купувачи ќе пристигне на почетокот на пролетта, а ќе се нуди во комбинација со неколку пакети опрема и познати бензин и дизел мотори.

Најмоќната верзија ја придвижуваат дволитарски четирицилиндричен турбо бензин мотор со 306 коњски сили, кој се крие под ознаката M235i.

Оваа серија ќе биде претставена на саемот за автомобили во Лос Анџелес. Во фабриката се инвестирани 300 милиони евра, а целта е да се произведуваат 1.000 автомобили дневно.

реклама

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Авто новости

Изгледа како Mustang, вози како Tesla – рускиот електричен Aviar

Read more

Забавен тизер за Ford Puma ST, деби во септември

Read more

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Read more

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Прв во историјата на BMW: M3 Touring доаѓа во 2022

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Изгледа како Mustang, вози како Tesla – рускиот електричен Aviar

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавен тизер за Ford Puma ST, деби во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony ќе тестира електричен автомобил

Читај повеќе
  • filter

Суперспортскиот модел на Mercedes сега развива 530 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Поглед во освежениот BMW M5

Читај повеќе

Елон Маск: Tesla автомобилите се прескапи, потребен е поевтин модел

Читај повеќе