Како изгледа телевизор од 400.000 долари?

Откако почна пандемијата, луѓето се сè повеќе заинтересирани за стриминг платформите, а особено за ТВ уредите.

Ова беше шанса за многу произведувачи да експериментираат и да бидат иновативни, па така компанијата C SEED одлучи да направи телевизор на преклоп со дијагонала од 165 инчи – C SEED M1 TV, кој ќе биде достапен во продажба оваа есен.

Овој телевизор тежи околу 1.300 килограми. Огромниот панел со 4К резолуција има алуминиумска конструкција која се состои од 5 дела, а зазема површина од 7,5 метри квадратни.

Уредот користи иновативна microLED технологија и чини дури 400.000 долари(околу 332.000 евра).

Погледнете како изгледа овој телевизор:

Remote video URL
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Хардвер

Microsoft ќе произведува футуристички хедсет за американската војска

Read more

Направен RAM од 512 GB: Двојно побрз, а троши помалку

Read more

Дали е штетно лаптопот да биде вклучен на полнач цело време?

Read more

Наскоро пристигнуваат новите iPad уреди

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Викенд занимација: Бесплатна игра од Epic Games

Читај повеќе

Хакери објавија информации за 1,3 милиони корисници на Clubhouse

Читај повеќе

Лични податоци на 500 милиони корисници на LinkedIn завршија на dark web

Читај повеќе

5.200 тони вселенска прашина паѓаат на Земјата секоја година

Читај повеќе
  • filter

Епохално откритие: Археолозите го најдоа „Златниот град“ во Египет

Читај повеќе

Откриен нов вид на застрашувачки диносаурус

Читај повеќе
  • play_arrow

Поздрав од Марс

Читај повеќе

Паднаа Facebook и Instagram, дали забележавте проблеми?

Читај повеќе

The Witcher 3 next-gen доаѓа во втората половина на 2021 година

Читај повеќе