Како изгледа тренингот на Хенри Кавил за улогата во „The Witcher“?

Во текот на актерската кариера Хенри Кавил експериментира и се залага за различни фитнес методи. Така, за сцените во „The Witcher“ презеде делови од бодибилдингот.

Во текот на кариерата, Кавил има блиска соработка со тренерот Дејв Рензи, како во фитнес така и во рутината за исхрана. Во интервју за GQ, актерот откри дека е многу љубопитен на оваа тема, особено зошто нешто се консумира, зошто одреден протеин се фаворизира над другиот, зошто треба да се консумира и кога. Целиот процес бил неверојатна прилика за учење за Кавил.

Remote video URL

Тој вели дека неговата исхрана се менува зависно од изгледот што сака да го постигне. Ако оди на добивање маса, ќе потроши повеќе калории. Моментално е повеќе загрижен за одржување на мускулната маса и работи на боречки кореографии за The Witcher. Обично кога ќе се разбуди има протеински шејк, а со него има и омлет со малку шунка.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Henry Cavill (@henrycavill)

Кавил јаде два или три часа по тренинг, обично пилешко месо и бел ориз со кари сос.

За вечера настојува да изеде говедско месо со сладок компир. Пред спиење пие протеински шејк.

„Протеините пред спиење за мене се вистински спас“, открива Кавил.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Henry Cavill (@henrycavill)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Henry Cavill (@henrycavill)

Тагови
реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Дали треба да ја пиете водата што отстоила преку ноќ во чаша?

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Филм & ТВ

Најголемата филмска ѕвезда во Кина е избришана од интернет

Read more

Барби го пронајде својот Кен

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Болдвин нишанел кон камера кога ја усмртил Хачинс

Read more
 

Сцена

Најголемата филмска ѕвезда во Кина е избришана од интернет

Читај повеќе

Барби го пронајде својот Кен

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Ед Ширан фати корона, концертите ќе ги одржува од дома

Читај повеќе

Болдвин нишанел кон камера кога ја усмртил Хачинс

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Џејмс Мајкл Тајлер – Гантер од „Friends“ ја загуби битката со ракот

Читај повеќе

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавена аудиоснимка од повикот во Брза помош откако Болдвин пукаше во колегите

Читај повеќе

„Sex and the City“: Приказна по која не треба да се водите

Читај повеќе