Како изгледа трпезата на Владимир Путин?

И луѓето кои се на чело на светските велесили уживаат во добра храна. Некои и внимаваат. Што јаде еден од најмоќните луѓе на светот?

Често слушаме за тоа што светските лидери имале на трпезата за време на некоја свеченост, кога имаат прием на гости, на конференции или кога одат некому во посета.

Но, што јадат секој ден? По одговорот на ова прашање трагаат куп светски медиуми, а еден од најинтересните е секако претседателот на Русија, Владимир Путин.

Рускиот лидер многу внимава што јаде и за него велат дека ужива во руската кујна и ретко се гости со интернационални специјалитети.

Руската исхрана се заснова на чорби, супи, готвени јадења од скромни намирници, се јадат доста здрави состојки како што се туршија и лук. Цвеклото и компирот, одлични извори на железо и витамин Ц, практично се неизбежни во руската исхрана.

Путин обожава житарки и мед, најчесто појадува овесна каша, или каша од хељда, со просо како додаток плус алтајски мед. Редовно јаде омлет со младо сирење, а сака и јајца од потполошка.

„Путин често го бира зеленчукот пред овошјето, а интересно е и што дури и одбира сокови од зеленчук кои се прави витамински бомби. Можам да заклучам дека исхраната на овој светски лидер е навистина здрава и добро избалансирана“, вели нутриционистот Јована Срејиќ Ферлуга за Здравље и тањуру, додатокот на Политика.

Путин редовно консумира домати, кои се одличен извор на ликопени, потоа краставица, а секогаш би одбрал риба пред месо. Од месо, најмногу сака јагнешко, додека према слатките е рамнодушен, освен со еден исклучок - обожава сладолед.

Тој најчесто не руча бидејќи нема време, но затоа вечерата му е време за уживање и тоа во млечни производи, особено кефир. Неговата исхрана во главно може да се дефинира како медитеранска. Избегава претерано преработени производи, како и алкохол. Повремено пие вино или пиво, никогаш кафе бидејќи се расонува со зелен чај. Помеѓу омилените пијалаци му е оној од цвекло и малку рен.

„Често на неговото мени се цели житарки. Ваквите каши го продолжуваат чувството на ситост и го стабилизираат нивото на шеќер во крв. Тие се и одличен извор на витамин Б и бројни минерали, а содржат и диетални влакна. Путин може и да го прескокне ручекот затоа што кашите му даваат чувство на ситост“, објаснува Срејиќ Ферлуга.

„Пие кефир, омилениот киселомлечен производ во Русија, а бидејќи претпочита риба место месо, обезбедува доволен внес на омега-3 масни киселини. Внесот на лесни протеини го балансира со јагнешко и така си обезбедува доволно количество на железо“, додава српската нутриционистка.

реклама
Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Read more
Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Read more
Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Read more
Две награди за „Кривогаштани промет“

Две награди за „Кривогаштани промет“

Read more

Живот

Прекраснa и непредвидливa: Откријте сѐ за жената Водолија

Read more

Трикови за чистење различни типови кади без абразивни хемикалии

Read more

Скопски моден фестивал: Премиера на првата сезона во март

Read more

Се пренесуваат со генерации: Суеверија кои треба што побрзо да се отфрлат

Read more
 

Магазин

Прекраснa и непредвидливa: Откријте сѐ за жената Водолија

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Во Сахара падна снег и ги забели песочните дини

Читај повеќе

Трикови за чистење различни типови кади без абразивни хемикалии

Читај повеќе
  • play_arrow

Автомобил удри во американска новинарка среде јавување во живо

Читај повеќе

Болки по породувањето: Што ги предизвикува и како да ги ублажите?

Читај повеќе

Зошто остануваме во токсични врски: Ракот е лојален, Јарецот не губи надеж

Читај повеќе

Тестирајте се: Дали сте навистина фит?

Читај повеќе

5 начини како да ја расположите жената за секс 

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Скопски моден фестивал: Премиера на првата сезона во март

Читај повеќе