Како изгледа внатрешноста на Samsung Galaxy S10 5G?

Иако сѐ уште се нема појавено на пазарот, на YouTube се појави видео од внатрешноста на новиот Samsung Galaxy S10 5G. Во видеото може да се види како современиот уред изгледа однатре, заедно со сите делови кои се наоѓаат под капакот на задниот дел.

Уште на прв поглед се забележува комплицираната градба на телефонот, од кој е потребно да се извадат сите поединечни делови пред да може да се пристапи до дисплејот, што укажува на тоа дека ќе биде потребна напорна работа во случај да се оштети екранот.

Во телефонот се наоѓа и мистериозен неискористен конектор на матичната плоча, кој остава впечаток дека Samsung има повеќе различни верзии на овој модел, специфични за одредени провајдери и типови на хардвер.

реклама

Мобилни

Како ќе изгледа новиот Galaxy Note 20 Ultra?

Read more

Објавени првите фотографии за Galaxy Z Flip 5G

Read more

OnePlus ќе претстави серија со евтини смартфони под брендот Nord

Read more

Samsung го претстави новиот Galaxy A31

Read more

Нови видеа

play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more
play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more