Како изгледа животот во најголемото засолниште од апокалипса?

YouTube каналот Kara and Nate објави видео коешто дава увид во Vivios xPoint, најголемата подземна заедница којашто функционира како засолниште од апокалипса.

Заедницата е сместена во поранешна воена база во Јужна Дакота, изградена во 40-тите години и за време на Втората светска војна. Секој бункер е оддалечен на скоро 122 метри далечина.

Снимката детално го опишува комплетно празниот бункер, работите кои што се одвивале во него и завршниот проект.

Потоа следи интервју со неколку семејства кои постојано живеат таму и ја застапуваат целата заедница. Моментално се наоѓаат осум до девет константни жители. Цената за изнајмување е 35.000 долари.

Remote video URL
Тагови
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Чек дис аут

Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Што ќе се случи ако се туширате со ладна вода секој ден, цел месец?

Read more

Фејл компилација: Сакаш да направиме селфи?

Read more
 

Магазин

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Читај повеќе

Како да се справите со претераното потење?

Читај повеќе

Направи сам: Домашен спреј против комарци

Читај повеќе

Брзо и лесно: Рецепт за палачинки со тиквички

Читај повеќе

Реплика на Мона Лиза продадена за рекордни 2.9 милиони евра

Читај повеќе

Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Читај повеќе

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт за сладолед од три состојки

Читај повеќе