Како изгледала Земјата пред диносаурусите?

Многупати сме слушнале дека масивен астероид ги избришал диносаурусите од нашата планета. Но, диносаурусите биле на Земјата пред само 250 милиони години. Што имало пред нив? Нашата планета има историја од над 4 милијарди години пред нив. Па, како изгледала?

Кога би можеле да патуваме назад во времето и да бидеме сведоци на настаните како што се случиле од самиот почеток - формирањето на планетата Земја, би ја виделе нашата планета покриена со дебел слој мраз, како се формирал џиновски суперконтинент и какви видови организми го населувале океанот.

реклама

Чек дис аут

15 најстрашни хибридни животни кои навистина постојат

Read more

Природни средства со кои може да се ослободите од мравките во домот

Read more

Неочекувани фејлови, смешна компилација

Read more

Јапонците направија „машина за соништа“: Како да гледате видео

Read more

Нови видеа

play_arrow

15 најстрашни хибридни животни кои навистина постојат

Read more
play_arrow

За цврсти мускули: 15-минутни интензивни домашни вежби

Read more
play_arrow

Неочекувани фејлови, смешна компилација

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Morbius

Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши работи кои ги направи Шелдон

Read more
play_arrow

За цврсти и убави раце: 12 минути најдобри вежби со тегови

Read more
play_arrow

ТОП 15 тајни и тактики на американскиот претседателски конвој

Read more
play_arrow

30 минути јога тренинг за флексибилност и сила

Read more
play_arrow

Појадок од микробранова за оние кои секогаш брзаат наутро

Read more
play_arrow
Седум совети како да спиете подобро

Седум совети како да спиете подобро

Read more
play_arrow

Силва му го предаде ФИФА пехарот на Пендаровски

Read more
play_arrow
Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Read more