Како изгледаше Доналд Трамп пред 38 години?

Американскиот претседател, Доналд Трамп, кој е најстариот кандидат избран по прв пат во Белата куќа, денеска наполни 72 години.

Со 70 години Трамп во 2016 година стана најстарата личност за прв пат избрана за претседател на САД.

Роналд Реган имаше 73 години кога беше избран во 1984 година, но тоа беше неговиот втор мандат.

Белата куќа досега нема објавено на кој начин претседателот ќе го одбележи роденденот, но неговата програма за во четврток не укажува на никаков јавен настан.

Роденденската торта Трамп ја доби во понеделникот, ден пред историскиот самит со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун.

Со торта го изненади премиерот на Сингапур, а фотографијата со тортата и реченицата „Славиме роденден, малку порано“, беше објавена на социјалните мрежи.

Интересно е дека Трамп од секогаш не сакал да биде претседател на САД.

Така, во едно интервју, тогаш 34-годишниот бизнисмен, изјави дека таквиот живот не е за него.

Во прилог погледнете како изгледаше Доналд Трамп пред 38 години:

реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more

Свет

Минатиот месец беше најтопол јули досега

Read more

Локдаун жртви: Никогаш немало толку многу смртни случаи од предозирање

Read more

Кинезите примиле 1,7 милијарди дози вакцини против коронавирусот

Read more

Гром усмрти 17 луѓе на венчавка во Бангладеш, 14 повредени

Read more
 

Вести

219 нови случаи на COVID-19 од 4.713 тестирања

Читај повеќе

Минатиот месец беше најтопол јули досега

Читај повеќе

Гори на повеќе локации, пожарот во Пехчево се шири кон селата Робово, Умлена и Чифлик

Читај повеќе

Локдаун жртви: Никогаш немало толку многу смртни случаи од предозирање

Читај повеќе

Словенечките пожарникари се во Берово, ќе учествуваат во гасењето на пожарите во регионот

Читај повеќе

Ангелов: Хеликоптерите се вратени во Скопје да наполнат гориво

Читај повеќе

Владата прогласи кризна состојба во следните 30 дена, што значи тоа?

Читај повеќе

Жител на Росоман физички нападнат од сопругата

Читај повеќе

Вакцина вчера примиле 10.984 граѓани, досега 519.106 вакцинирани

Читај повеќе