Како ќе изгледа новиот Audi Q5 Sportback?

Во март беше најавен новиот член на семејството на Audi, а со ова од компанијата ги потврдија гласините за пристигнувањето на моделот Q5 Sportback.

Audi Q5 Sportback ќе биде ривал на BMW X4 и Mercedes Benz GLC Coupé.

Новиот рендер ги открива деталите за претстојниот модел.

Во внатрешноста се очекува 10,1-инчен екран кој најверојатно ќе го користи најновиот MMi софтвер на Audi. Моторите ќе бидат преземени од стандардниот Q5. Автомобилот се очекува до крајот на оваа година.  

Погледнете го видеото.

Remote video URL
Тагови
реклама

Не може да ги надмудрите луѓето родени во овие 3 хороскопски знаци

Read more

Казна затвор 19 години за Ангела Ѓорѓиевска за убиството на Пино

Read more

Се самоуби внукот на Елвис Присли, Бенџамин Кео

Read more

Гејтс: Лекот и вакцините треба да бидат достапни за сите, не само за богатите

Read more

Авто новости

Започна сериското производство на луксузниот SUV на Aston Martin

Read more

Ares Design го претстави суперавтомобилот Panther ProgettoUno

Read more

Lamborghini го претстави најмоќниот модел досега

Read more

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Read more

Автомобили

 • filter

Започна сериското производство на луксузниот SUV на Aston Martin

Читај повеќе
 • filter

Ares Design го претстави суперавтомобилот Panther ProgettoUno

Читај повеќе
 • filter

Lamborghini го претстави најмоќниот модел досега

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Читај повеќе
 • play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Читај повеќе
 • filter

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Читај повеќе
 • filter

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Читај повеќе