Како ќе изгледа новиот Galaxy Note 20 Ultra?

Објавени се рендери за новиот Galaxy Note 20 Ultra на веб-сајтот на Samsung.

Намерно или не, Samsung ни овозможи да видиме како изгледа дизајнот на претстојниот флегшип модел, а тоа е Galaxy Note 20 Ultra. Рендерите се појавија на официјалниот руски веб-сајт, а на Twitter ги објави Ишан Арагвал.

URL

Иако засега нема официјални информации дека Samsung работи на нов флегшип модел, рендерите ни покажуваат како би можело да изгледа новиот смартфон кој ќе има ист модул за камера како Galaxy S20 Ultra.

The Verge пишува дека новиот Galaxy Note 20 Ultra ќе биде достапен во бакарна боја.

Тагови
реклама

Бон Џови и покрај богатството пет дена неделно мие садови во ресторан

Read more

Русите објавија снимка од протерувањето на британскиот разурнувач

Read more

Најчестите грешки на возачите за време на летниот одмор

Read more

Џон Мекафи, творецот на антивирусната програма, пронајден мртов во затвор

Read more

Мобилни

Какви камери ќе имаат Samsung Galaxy S22 и S22 Plus?

Read more

Honor во август ќе го претстави смартфонот Magic 3

Read more

Samsung го подготвува Android 12 за серијата Galaxy S21

Read more

Познато кога ќе биде претставен Xiaomi Mi Mix 4 со камера под екранот

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Научниците открија каде може да има вонземјани кои ја набљудуваат Земјата

Читај повеќе

Вселенско тело налик планета ќе помине најблиску до Земјата од времето на неандерталците

Читај повеќе

Објавени рендери за новиот Samsung Watch Active 4

Читај повеќе

Lenovo произведе безжичен полнач за лаптоп

Читај повеќе
  • play_arrow

Десетте највисоки планини во Сончевиот Систем

Читај повеќе

Какви камери ќе имаат Samsung Galaxy S22 и S22 Plus?

Читај повеќе

Ако ги имате овие 8 Android апликации - избришете ги веднаш

Читај повеќе

Нов чип ќе ја донесе супериорната компјутерска графика на смартфон

Читај повеќе

YouTube ќе има опција „слика во слика“ на iPhone и iPad

Читај повеќе