Како ќе изгледа новиот Galaxy Z Flip 2?

Актуелниот смартфон на Samsung – Galaxy Z Flip е претставен во февруари, но тоа не ја спречи компанијата да размислува за наследникот и веќе го подготуваат дизајнот.

Според патентот, Galaxy Z Flip 2 ќе има 3 задни камери, што е чекор напред во однос на актуелниот модел со две камери на задната страна.

Патентот ги вклучува двата можни дизајна - Model A и Model B што зборува за тоа дека во Samsung сè уште не се знае дали камерите ќе бидат поставени вертикално или хоризонтално.

Оваа одлука директно ќе биде поврзана и на мини OLED екранот на надворешната страна. На моделот А екранот не се разликува од оној на актуелниот Galaxy Z Flip, додека во случајот со моделот Б, со вертикално поставените камери има место за поголем екран.

Секако, можно е дизајнерите да не искористат ниту еден од овие концепти бидејќи јужнокорејската компанија во моментот работи на дизајнот, па можеби ќе нè изненадат со сосема поинаков дизајн.

Samsung Galaxy Z Flip

Сепак, патентот ни дава замисла за тоа како би можел да изгледа новиот Galaxy Z Flip бидејќи сите со нетрпение ги очекуваат новите смартфони на Samsung. 

реклама

Војната почна, едната страна располага со драстично повеќе војници

Read more

Во Викендот без ДДВ ќе се купуваат домашни производи и ИТ опрема до 30.000 денари

Read more

Збунувачки тврдења од кавкаскиот конфликт: И двете страни победуваат

Read more

Секси калчо (II дел)

Read more

Мобилни

Рендерите го открија изгледот и перформансите на Nokia 7.3 - што да очекуваме?

Read more

Google ги објави деталите за новите смартфони Pixel 5 и Pixel 4a 5G

Read more

LG претстави 3 нови смартфони, наскоро достапни и на европскиот пазар

Read more

Samsung го претстави новиот Galaxy S20 Fan Edition

Read more

Гик

Нивото на радијација на Месечината е алармантно високо

Читај повеќе

Хакерски DDoS напади од Кина, Виетнам и Русија врз унгарските финансиски институции

Читај повеќе
  • filter

Рендерите го открија изгледот и перформансите на Nokia 7.3 - што да очекуваме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Cloud gaming сервисот Luna е само еден од многуте новитети на Amazon

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Читај повеќе

Многу критики за новиот дизајн на Facebook - дали ви се допаѓа?

Читај повеќе

Google ги објави деталите за новите смартфони Pixel 5 и Pixel 4a 5G

Читај повеќе

Wikipedia конечно добива нов дизајн, погледнете како ќе изгледа

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 5 видеоигри за Nintendo Switch

Читај повеќе