Како ќе изгледа новиот iPhone 12 Pro?

Пред некое време беше објавено дека новите модели на iPhone ќе бидат претставени оваа есен, а сега се појавија и гласини како ќе изгледа претстојниот iPhone 12 Pro.

MacRumors пишува дека новиот iPhone 12 Pro ќе има екран со големина од 6.1 инчи и 6,7 инчи.

Овој модел исто така ќе има и ProMotion технологија со 120 Hz брзина на освежување на екранот.

Исто така, новата генерација на iPhone ќе поддржува 5G мрежа за да се намали трошењето на батерија поради големиот екран. Најверојатно, iPhone 12 Pro ќе има внатрешна батерија со јачина од 4400 mAh.

iPhone 12 Pro ќе има и унапредена опција Face ID која ќе служи за отклучување на екранот со помош на скенирање на лицето. Гласините велат дека можеби ќе употребат LIDAR скенер кој ќе биде вграден на предната камера и ќе го скенира лицето од повеќе агли.

Објективот на камерата ќе има 3Х оптички зум надограден на сегашниот од 2Х. Ова ќе им овозможи на корисниците да зумираат без фотографиите да го изгубат квалитетот.

Remote video URL
реклама

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Гаф на романски министер стана хит на социјалните мрежи

Read more

Советот на Европа предупреди за биотероризам по пандемијата на COVID-19

Read more

Силна бура ја погоди Австралија

Read more

Мобилни

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Read more

Смартфонот Google Pixel 4a пристигнува во јуни

Read more

Гик

  • filter

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • filter

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Читај повеќе

Кибер-окото функционира исто како човечкото око

Читај повеќе
  • play_arrow

Научници снимија раѓање на ѕвезден систем

Читај повеќе

Прво лансирање на ракета со човечки екипаж од територијата на САД по 9 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Поглед во новиот лаптоп Surface Book 3

Читај повеќе

Апдејтот Euro 2020 за PES ќе стигне во јуни

Читај повеќе