Како ќе изгледа новиот Mercedes C-Class?

Примероците од новата C-Class за некое време ќе се видат на европските патишта.

Рендерите во врска со дизајнот на новата C-класа ги објави и познатото списание Kolesa.ru.

Неговите рендери многу лесно можат да се сметаат за веродостојни, ако се земе предвид дизајнот на најновите лимузини на Mercedes, како што се A класата Sedan или актуелизираната Е-класа, а тука пред сè мислиме на обликот на фарови и ладилникот, како и дизајнот на задните светла.

Инаку, новата генерација на Mercedes C-Class како основа ќе ја користи унапредената MRA механичка платформа со заден погон која поддржува електрификација на погонот, па освен конвенцијалните бензин и дизел опции на купувачите ќе им бидат понудени и хибридни опции.

реклама

Чулев: Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта тераше дневен ПР

Read more

Пендаровски: Ќе донесам одлука за нова 14-дневна вонредна состојба

Read more

Минеаполис: Уапсен полицаецот виновен за смртта на Џорџ Флојд

Read more

Wizz Air ќе лета од Скопје за Салцбург од 3 јули

Read more

Концепти

Land Rover го тестира новиот Defender со V8 мотор

Read more

Како би изгледал суперспортскиот автомобил на Rolls-Royce?

Read more

Вака би изгледал Volkswagen Golf Country

Read more

Mercedes подготвува нов електричен кросовер EQB

Read more

Автомобили

  • filter

Land Rover го тестира новиот Defender со V8 мотор

Читај повеќе
  • filter

Mercedes ја претстави освежената Е класа

Читај повеќе
  • filter

Поволно, ама бајаги возено

Читај повеќе
  • filter

Поглед во освежените модели на BMW

Читај повеќе
  • play_arrow

Како правилно се изговара BMW?

Читај повеќе

Макрон со 8 милијарди евра ќе ја прави Франција лидер за електрични автомобили во Европа

Читај повеќе
  • filter

KIA го претстави освежениот модел Rio

Читај повеќе

Hyundai ја објави првата фотографија од новиот Santa Fe

Читај повеќе

Најчести причини за сообраќајни незгоди во кои страдаат младите возачи

Читај повеќе