Како ќе изгледа новиот Samsung Galaxy A21?

Samsung Galaxy A20 беше еден од десетте најпопуларни смартфони во 2019 година, а сега го очекуваме неговиот наследник.

Се чини дека се ближи претставувањето на Galaxy A21 чијшто рендер го објави познатиот типувач од Twitter, Еван Блас.

Она што може да го забележиме на прв поглед e изгледот на селфи камерата сместена во горниот лев агол на екранот. Има 4 камери, две повеќе од А20.

Ако камерите на Galaxy A21 бидат исти како на новите модели на серијата А, може да очекуваме главна, ултраширока и макро камера. Исто така се очекува и подобра резолуција.

Рендерот открива дека на задната страна се наоѓа сензорот за отпечаток на прст што значи дека не е интегриран на екранот.

Засега нема повеќе детали за спецификациите и за цената.

реклама

Не може да ги надмудрите луѓето родени во овие 3 хороскопски знаци

Read more

Казна затвор 19 години за Ангела Ѓорѓиевска за убиството на Пино

Read more

Се самоуби внукот на Елвис Присли, Бенџамин Кео

Read more

Почина актерката Кели Престон

Read more

Мобилни

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Read more

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Read more

Гик

  • play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Читај повеќе

Како да ја видите кометата Неовајс? Нема да се врати во наредните 7.000 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Од Темза до Рајна: Маските и ракавиците од пандемијата завршуваат во европските реки

Читај повеќе
  • filter

Видеоиграта Super Mario Bros. од 1985 година продадена на аукција за 114.000 долари

Читај повеќе

Венеција тестира нов систем за заштита од поплави

Читај повеќе
  • play_arrow

Проф. Филиповска: Зрачењето од 5G не е опасно

Читај повеќе
  • filter

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Читај повеќе