Како ќе изгледа Opel Astra GSi?

Opel оваа недела ја претстави новата генерација на моделот Astra кој има нов дизајн, платформа и внатрешност, но иако овој автомобил има одлични перформанси, фановите мечтаат за GSi моделот.

Opel ја оживеа легендардната GSi ознака кога во 2017 година ги претстави моделите со високи перформанси, а сега сите се надеваат дека истото ќе го направи и Astra.

Студиото X-Tomi Desing објави рендер кој покажа како ќе изгледа Astra GSi.

Хетчбекот ќе има нова портокалова боја на каросеријата со црн кров. На рендерот има нов сет фелни кои се малку пониски од стандардниот модел.

Од Opel соопштија дека купувачите ќе бираат меѓу различни бензин и дизел мотори со 110 и 225 КС.

Засега не е познато дали може да се очекува овој модел или ознаката GSi ќе биде залепена на хибридниот модел.

Тагови
реклама

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more
Седум славни личности кои имале тежок почеток

Седум славни личности кои имале тежок почеток

Read more
Јадете помалку сол за да се чувствувате подобро

Јадете помалку сол за да се чувствувате подобро

Read more
Секси муабети: Како да бидете „безобразни во кревет“?

Секси муабети: Како да бидете „безобразни во кревет“?

Read more

Авто новости

Дали адитивите за гориво навистина помагаат?

Read more

За колку ќе се продаде Yugo Cabrio од 1990 година со поминати 595 километри?

Read more

Се продаваат 13 возила од филмот „Mad Max: Fury Road“

Read more

И бојата има врска со цената кога продавате автомобил на старо

Read more
 

Автомобили

Дали адитивите за гориво навистина помагаат?

Читај повеќе
  • filter

За колку ќе се продаде Yugo Cabrio од 1990 година со поминати 595 километри?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сцени од снимањето на новиот Џејмс Бонд: Во главната улога најбрзиот Land Rover

Читај повеќе

Едноставни трикови како да ги исчистите седиштата во автомобилот

Читај повеќе
  • filter

Се продаваат 13 возила од филмот „Mad Max: Fury Road“

Читај повеќе

И бојата има врска со цената кога продавате автомобил на старо

Читај повеќе
  • filter

Toyota го претстави RAV4 Adventure

Читај повеќе
  • play_arrow

Автомобил на иднината - поглед во ултралуксузниот Audi Skysphere

Читај повеќе

Како електричните автомобили ќе ја решат дилемата за ограничувањето на брзината на Аутобан?

Читај повеќе