Како ќе изгледа првиот смартфон на преклоп на Oppo?

Компанијата Oppo ќе го претстави својот прв смартфон на преклоп, а сега се објавени и спецификациите за овој модел.

Прототипот го видовме уште во 2019 година, а после тоа излегуваа многу гласини за овој модел. Сега официјално се објавени некои спецификации за овој уред.

Уредот има главен OLED екран со големина од 7,8 до 8 инчи. Овој панел ќе го произведува компанијата BOE, ќе има FHD+ резолуција и фреквенција на освежување од 120 Hz.

Селфи камерата има 32 MP, a позади е главниот сензор на Sony IMX766 од 50 MP.

Уредот го користи ColorOs 12 базиран на Android 11. Според дизајнот е сличен на моделот Huawei Mate X2.

Тагови
реклама

Водич за мажи: Како да зборувате „безобразно“ за време на секс ?

Read more

Тајра Бенкс 48. роденден го прослави со фотографија во костим за капење

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Солзи и 8 часа сведочење: Жртва на Епстин зборуваше за „оргиите“ во авионот „Лолита експрес“

Read more

Мобилни

Откриени нови детали за Samsung Galaxy S21 FE

Read more

Наскоро пристигнува нов, поевтин iPhone SE

Read more

Илон Маск како инспирација: Претставен iPhone од стопен дел на Tesla автомобил

Read more

Samsung прекинува со производство на Galaxy Note 20

Read more
 

Гик

Студија: Можно е омикрон да презел дел од генетскиот материјал на вирусот на настинка

Читај повеќе

Гејмерски сон: Lamborghini столица од иднината

Читај повеќе
  • play_arrow

Nissan и JAXA работат на нов прототип за лунарен ровер

Читај повеќе

Откриена нова планета – што знаеме за неа досега?

Читај повеќе

Чет апликации кои ги споделуваат вашите податоци со ФБИ

Читај повеќе
  • filter

Ужасот во Помпеја бил како да експлодирала атомска бомба

Читај повеќе

„Потенцијално опасен“ астероид ќе влезе во орбитата на Земјата

Читај повеќе

Маск го спореди новиот директор на Twitter со Сталин во бизарно меме

Читај повеќе

Откриен виновникот за згрутчување на крвта од вакцината на AstraZeneca

Читај повеќе