Како ќе изгледаат редизајнираните iPhone модели?

Новите iPhone модели ќе бидат поинакви бидејќи ќе имаат поголеми екрани, нема да бидат заоблени и ќе имаат помали испакнатини, се наведува во новиот извештај на Bloomberg.

Новиот извештај во кој се опишуваат редизајнираните смартфони на Apple ја потврдува анализата на Mинг-Чи Куо кој минатата година зборуваше за рамните рабови кај новите iPhone смартфони кои потсетуваат на моменталниот iPad Pro, пишува The Verge.

Bloomberg известува дека пристигнуваат два iPhone Pro модели со три камери на задната страна кои го вклучуваат и новиот iPad Pro LIDAR систем за 3D скенирање. Не е познато дали овој систем ќе го заземе местото на една од трите постоечки камери на iPhone 11 Pro.

Извештајот вели дека најголемиот iPhone Pro ќе има поголем екран во однос на 6,5-инчниот iPhone 11 Pro Max.

Куо минатата година предвиде дека Pro моделите ќе имаат 5,4 и 6,7-инчен екран.

Од Apple не очекуваат дека пандемијата од коронавирусот ќе предизвика доцнење на новите уреди наведува Bloomberg, иако определените iPhone модели може да стигнат неколку недели подоцна од вообичаеното.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Споредба на Хрватска и Србија

Read more

Четири најчести грешки што ги правите за време на секс

Read more

Мобилни

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Read more

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Read more

Гик

  • play_arrow

Проф. Филиповска: Зрачењето од 5G не е опасно

Читај повеќе
  • filter

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Читај повеќе

Пет астероиди идната недела ќе минат покрај Земјата

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • play_arrow

СЗО: Има докази дека COVID-19 се пренесува преку воздух

Читај повеќе

Ремдесивир – од шкарт до лек за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Читај повеќе