Како ќе ви се смени телото ако возите велосипед 30 минути секој ден?

А.С.
/ 10.05.2021 / 19:48

Возењето велосипед е здраво за вас, тоа сигурно веќе го знаевте. Здравствени придобивки од возење велосипед има многу. Велосипедот може да ви помогне да согорите и до 600 калории на час, а вашиот метаболизам ќе биде активен дури и неколку часа потоа. Интересно е што кога возите велосипед, не забележувате дека воопшто вежбате.

Ако сте родители, треба да знаете дека возењето велосипед им помага на вашите деца да имаат поголема свест за придобивките од физичката активност и здравиот начин на живот, што спречува дебелеење што е штетно за психофизичкото здравје.

Погледнете што ќе се случи со вашето тело ако секојдневно возите барем 30 минути.

реклама

Фит

Тренингот на Вил Смит стана хит на социјалните мрежи

Read more

Вежби што ќе ви помогнат да трчате побрзо

Read more

Како изгледа менито на Роналдо: Јаде шест оброци на ден, пие само вода

Read more

9-минутни вежби за затегнат задник и нозе

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Објавен трејлер за видеоиграта „Pokemon Unite“

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако се туширате со ладна вода секој ден, цел месец?

Read more
play_arrow

Кој е побрз: Audi RS e-tron GT или Tesla Model S?

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Сакаш да направиме селфи?

Read more
play_arrow

Зошто токму сега се појавуваат нови варијанти на коронавирусот?

Read more
play_arrow

Поглед во новиот Sony Xperia 10 III

Read more
play_arrow

9-минутни вежби за затегнат задник и нозе

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Cruella“

Read more
play_arrow

Како радикалните градинари го окупираа Њујорк?

Read more
play_arrow

Денот кога диносаурусите изумреа, објаснет до детали

Read more
play_arrow

10 HIIT вежби за топење на масните наслаги на стомакот

Read more