Како Конор Мекгрегор тренира за борбата со Флојд Мејведер?

ММА борецот Конор Мекгрегор активно се подготвува за една од најочекуваните борби на векот.

Борбата меѓу Флојд Мејведер Џуниор и Конор Мекгрегор за која долго време се ширеа шпекулации во медиумите, ќе се одржи на 26 август во Лас Вегас.

Ова ќе биде меч на кој ќе се соочат ММА борец (Мекгрегор) и боксер (Мејведер) по боксерски правила.

реклама

Фит

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more

Нови видеа

play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more
play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more