Како кризата во ОК ќе се одрази на англискиот фудбал?

По таканаречениот мини-буџет на министерот за економија Кваси Квартенг и на премиерката Лиз Трас, што доведе до раст на фунтата, зголемување на каматните стапки и речиси колапс на пензиските фондови, Обединетото Кралство влезе во влошена економска криза.

Ниту еден дел од британската економија нема да остане незасегнат од оваа криза, а тоа ги вклучува фудбалските клубови, што е особено значајно со оглед на тоа што Обединетото Кралство е дом на Премиер лигата, најбогатата и најгледана лига во светот.

Во ова видео, HITC Sevens ја разгледува финансиската криза во Обединетото Кралство, што значи тоа за фудбалот и Премиер лигата, како и потенцијалните последици.

реклама

Фудбал

Мачка ја прекина прес-конференцијата на Бразил пред мечот со Хрватска

Read more

Англичаните две години се подготвуваат како да го спречат Мбапе

Read more

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more

7 најскапи репрезентации за Светското во Катар

Read more

Нови видеа

play_arrow

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more
play_arrow

7 најскапи репрезентации за Светското во Катар

Read more
play_arrow

Која земја го измислила фудбалот?

Read more
play_arrow

15 најнапредни воени бродови во светот

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10 чекори до совршени стомачни мускули

Read more
play_arrow

15 најмоќни кинески воени возила

Read more
play_arrow

Најконтроверзното славење гол на Светско

Read more
play_arrow

15 најневеројатни подводни откритија

Read more
play_arrow

Што ако НАСА никогаш не постоеше?

Read more
play_arrow

Како изгледа глобално затоплување од 3°C?

Read more
play_arrow

Непријатни ситуации во погрешно време, фејл компилација

Read more