Како најдобро да го исчистите стаклото на туш кабината?

Понекогаш едноставно не помагаат сите средства за чистење што може да ги набавите во супермаркет.

Особено кога станува збор за чистење стакло – во многу случаи остануваат бели траги или стаклото нема сјај.

Најтешко за чистење убедливо е стаклото на туш кабината во бањата каде често се собираат наслаги бигор.

Затоа, пробајте го ова домашно средство за чистење стакло до чија формула дојдоа вредните домаќин(к)и.

Состојките што ви се потребни најверојатно веќе ги имате дома, па ова средство освен што е ефикасно, е и економично.

Потребните состојки се:

  • 2 чаши вода
  • ¼ чаша алкохолен оцет
  • ½ лажичка средство за миење садови

Сите состојки внимателно измешајте ги за да не се направи сапуница од средството за садови. Течноста нанесете ја на стаклото и избришете со кујнски хартиени бришачи.

Ова средство е идеално за чистење на стаклото од туш кабината бидејќи ќе ги отстрани сите траги од бигор и ќе му даде сјај на стаклото.

Remote video URL
реклама

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Живот

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Фенг шуи цвеќиња кои носат хармонија во домот

Read more

Зошто велиме дека на гости не се оди со празни раце?

Read more
 

Магазин

Рецепт од Србија: Сарма полнета со коленица

Читај повеќе

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Читај повеќе

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Читај повеќе
  • filter

Фенг шуи цвеќиња кои носат хармонија во домот

Читај повеќе

Необична луксузна вила во Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ирец учи хрватски за да се разбере со песот

Читај повеќе

Зошто велиме дека на гости не се оди со празни раце?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Несреќен уличен крадец: Ограбил жена па налетал на ММА борач

Читај повеќе