Како Нејмар ги убеди сите дека вреди 220 милиони евра?

Кога во летото 2017 година Барселона бараше 220 милиони евра за трансферот на Нејмар, малкумина беа изненадени, но изненадувачко (барем во тој момент) беше тоа што ПСЖ реши да ја плати целата сума за атрактивниот Бразилец. Сепак, тогаш Нејмар беше еден од најдобрите играчи во светот и изгледаше дека ПСЖ добиваат нешто навистина специјално со него во составот.

Неговите потези се како излезени од фудбалска сликовница. Скоро 99% од фудбалерите во светот не можат ни да ги замислат движењата кои Нејмар ги прави со леснотија. Неговиот карактер на страна, тој е посебен фудбалер со безвременски талент.

Ова се некои од неговите најдобри потези во изминатите две години.

реклама

Фудбал

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more

Силекс против шампионот на Азербејџан во квалификациите за ЛШ

Read more

Барса - Баерн е најатрактивната средба во ЛШ

Read more

Буфон до Пирло: Сега треба да ти се обраќам со „господине“?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more
play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more
play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Read more
play_arrow

Десерт на денот: Суфле палачинки

Read more
play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more