Како новогодишната прослава во Пекинг го импресионира светот?

Новогодишната прослава во Пекинг го импресионира светот, а примената на висока технологија предизвика незаборавни глетки.

Одбројувањето на последните секунди од 2021 година над Олимписката кула, симболот на овогодишните Зимски олимписки игри, беше проследено со употреба на 3Д холограмска технологија.

Според пишувањето на кинеските медиуми, со овој спектакл е претставено културното богатство на Пекинг, Олимпијадата и дочекот на 2022 година. Властите се надеваат дека ова ќе биде одлична увертира за Зимските олимписки игри.

Порачуваат дека Пекинг на овој начин им посака се најдобро во новата година на луѓето од целиот свет, повикувајќи да се гледа на иднината.

реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

Живот

Хороскопски знаци кои мразат некој да им се меша во животот

Read more

Кралицата Елизабета Втора слави 70 години на британскиот престол

Read more

Како да ги отстраните жолтите дамки од пот на облеката?

Read more

Во кои земји живеат жените со најголеми гради?

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои мразат некој да им се меша во животот

Читај повеќе

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Читај повеќе

Дали лаковите за нокти се безбедни за децата?

Читај повеќе

Зошто добриот развод е подобар од лошиот брак?

Читај повеќе

Кралицата Елизабета Втора слави 70 години на британскиот престол

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Читај повеќе

Помагаат за слабеење: Пет намирници богати со протеини

Читај повеќе

Како да ги отстраните жолтите дамки од пот на облеката?

Читај повеќе

Три работи кои го откриваат совршениот љубовник

Читај повеќе