Како од бајка: Новогодишна магија во гратчето Локоротондо

Постојат неколку места во Италија кои треба да ги посетите барем еднаш во животот. Едно од нив е и Локоротондо.

Ова идилично гратче изгледа како да е дел од најубава божиќна бајка.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Giusy Za☀️ (@zaxgiu)

 

Температурите во декември се движат од 7 до 14 степени, ретко има снег, но локалното население вложува многу труд за да го оживее божиќниот дух.

Секоја година ги украсуваат уличките со прекрасни декорации.

На сите страни се гледаат лампиони, црвени машнички, елки, божиќни ѕвезди и различно цвеќе.

 

реклама

Секс во бременост: Дали е безбеден за бебето и кои пози и се најудобни на жената?

Read more

Ситуации и места каде што е најлесно да се заразите со омикрон

Read more

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Read more

IQ мапа: Кој е поглуп, а кој попаметен од Македонците во Европа?

Read more

Живот

Искрен и отворен: Со овој хороскопски знак секогаш знаете на што сте

Read more

Истражување покажа: Мажите со маска на лицето делуваат попривлечно

Read more

Во 113 година од животот почина најстариот маж во светот

Read more

Интелигентните луѓе се „ноќни птици“

Read more
 

Магазин

Искрен и отворен: Со овој хороскопски знак секогаш знаете на што сте

Читај повеќе

Село во кое може да живеете само ако сте оперирале слепо црево

Читај повеќе

Истражување покажа: Мажите со маска на лицето делуваат попривлечно

Читај повеќе

10 цитати за животот од Харуки Мураками

Читај повеќе

Што се случува во телото ако пиете кафе пред утринскиот тренинг?

Читај повеќе

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Читај повеќе

Во 113 година од животот почина најстариот маж во светот

Читај повеќе

Рецепт на денот: Зеленчук и пршута во бешамел сос

Читај повеќе

Пет витамини и минерали важни во текот на зимските месеци

Читај повеќе