Како полесно да го преболите раскинувањето?

Прекинувањето на врската, колку и да траела и без разлика кој кому раскинал, е тешко. Во прашање се навики, колку и да звучи лошо. Сте се навикнале да ја имате таа личност во животот, да делите убави и тешки моменти, да си бидете потпора и пријател.

По раскинувањето секој има свој начин за преболување, но едно е исто: секој сака да продолжи понатаму и да си најде среќа повторно. Овие „правила“ горе-долу важат за секој кој сака да продолжи со потрагата по љубов и среќа и да го остави поранешниот партнер во минатото.

Промени

Веќе доживеавте една голема промена во животот, излеговте од врска. Не дозволувајте тоа да биде пресвртницата за вас во овој период. Направете позитивна промена за себе, одете во теретана или почнете да трчате. Покрај тоа што ќе оформите прекрасно тело, ќе ја трошите негативната енергија и ќе се чувствувате подобро во врска со себе.

Патувања

Запознавањето нови култури и градови, прошетките во природа, новите звуци и мириси... сево ова ќе ве потсети колку е убав животот и колку имате да откривате за светот, а и за себе.

Пријатели

Не се затворајте дома. Прифаќајте ги поканите за дружење. Дозволете им на пријателите да ве расположат, обвновете стари пријателствца, формирајте нови. Од обично попладневно кафе, до журка, разонодете се за да не бидете дома во четири ѕида со своите мисли и спомените.

Нов лист

Секако, не можете да ги избришете целосно сеќавањата, но може да го избришете поранешниот партнер од сите социјални мрежи. Ништо добро нема да ви донесе ако постојано имате потсетник на него/неа и ако следите што ми/ѝ се случува во животот. Свртете нов лист, буквално и почнете одново.

реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Дали треба да ја пиете водата што отстоила преку ноќ во чаша?

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Љубов и секс

Што најмногу сакаат мажите да слушаат за време на сексот?

Read more

Храна која гарантира подобар секс

Read more

Хороскопски знаци кои најтешко велат „те сакам“

Read more

Како да препознаете себичен љубовник?

Read more
 

Магазин

Уапсен по грешка: Пакистански таксист ослободен од Гвантанамо по 17 години тортура

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува со белите дробови откако ќе престанете со пушење?

Читај повеќе

Што најмногу сакаат мажите да слушаат за време на сексот?

Читај повеќе

Десерт на денот: Пита со јаболка и суво грозје

Читај повеќе

Шест вежби кои се добри за мозокот

Читај повеќе

Неколку совети како да подготвите вкусно јунешко месо

Читај повеќе
  • filter

Оптичка илузија ја „пресече“ Големата пирамида во Гиза

Читај повеќе

Што ќе се случи на нашето тело ако се тушираме само со вода?

Читај повеќе
  • play_arrow

30 дена студен туш - како ќе реагира телото?

Читај повеќе