Како поминаа новите iPhone модели на тестовите за издржливост?

Кога ги претстави своите најнови iPhone модели, компанијата Apple тврдеше дека нивното стакло е поцврсто од сите останати конкуренти, а сега тоа тврдење е ставено на тест.

На YouTube е објавено видео, на кое е прикажано тестирање на издржливоста на новите iPhone XS и iPhone XS Max.

Смартфоните од различна висина се пуштени да паѓаат на бетон, а на површината удираа со работ, предниот и задниот дел од телефонот.

Поголемиот дел од тестовите, новите уреди на Apple ги преживеаја без оштетување.

Сепак, и покрај тврдењата на произведувачот, купувањето на добра заштитна маска е секако добра идеја.

реклама

Мобилни

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Read more

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Read more

Нови видеа

play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more
play_arrow

Какви последици по здравјето имаат луѓето кои прележуваат COVID-19?

Read more