Како правилно и брзо да набилдате бицепси и трицепси?

Тренинзите за билдање мускули имаат повеќекратно позитивно дејство, освен формирањето убаво градена фигура – го забрзуваат метаболизмот и ја подобруваат издржливоста и кондицијата.

Мажите најчесто се фокусираат на билдање бицепси и трицепси. Иако можеби тоа ви звучи лесно остварливо со редовно вежбање, има некои правила, но и трикови што ќе ви помогнат тоа да го направите правилно и брзо.

Доктор Ентони Балдузи од Fit Father Project - Fitness For Busy Fathers ги има сите совети за вас.

 

 

реклама

Фит

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Кои се седумте фудбалери со нула голови сезонава?

Read more
play_arrow

Видра скокна на брод бегајќи од орка кит

Read more
play_arrow

Голема експлозија и во Русија

Read more
play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Read more
play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Read more
play_arrow

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more
play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more
play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more