Kако пржената храна да ја направите поздрава?

За да се храните поздраво, а сепак да го задржите вкусот на храната што ја сакате, треба да ги примените овие неколку трикови за да продолжите да уживате во храната, но на многу поздрав начин.

Користете маслиново масло

Маслиновото масло е веројатно најдоброто што можете да го користите ако веќе треба да пржите. Постабилно е на високи температури во споредба со пченкарното и сончогледовото, што значи дека можете да го користите подолго од другите видови масло, а сепак ќе ја задржи својата хранлива вредност и квалитет.

Чувајте го маслото чисто

Доколку пржите во фритеза, важно е маслото да е чисто. Ако го оставите да отстои долго со остатоците од храната, ќе почне да гори, а вашата храна ќе има вкус на изгорено. Ако користите старо масло, тоа веројатно ја изгубило својата хранлива вредност. Првиот начин е да ги отстраните остатоците од храната од него, а вториот е редовно да го менувате.

Користете газирана вода или сода бикарбона

Друга работа што може да ви помогне кога похувате нешто е да додадете малку минерална газирана вода или сода бикарбона. Додека се пржи, меурчиња од гас ќе излегуваат од храната, па таа ќе апсорбира помалку маснотии. Ако го споите овој и претходниот трик, сигурно е дека оброкот ќе биде далеку поздрав.

Одржувајте ја температурата на маслото

Идеалната температура за масло за пржење е помеѓу 162 и 204 степени Целзиусови. Ако не е доволно жешко, храната нема да се испржи толку брзо како што треба, па ќе впие многу повеќе маснотии. Ако можете, наместо тава, предност дајте на фритеза, а кога ќе ја извадите храната од маслото оставете ја кратко на салфетка за да се отстрани вишокот маснотии.

реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Read more

Рецепти

Рецепт за печени тестенини со петминутна подготовка

Read more

Како марулата да остане свежа и до две недели?

Read more

За добар почеток на денот: Смути од спанаќ и јаболка

Read more

Идеја за ручек: Макарони со тиквички и пире

Read more
 

Магазин

Седум прашања што треба да си ги поставувате пред роденденот

Читај повеќе

Помалку познати рани знаци на бременост

Читај повеќе

Љубов предодредена во ѕвездите: Совршената хороскопска двојка

Читај повеќе

Сурутката ги чисти црниот дроб и цревата, но која е подобра – кравја или козја?

Читај повеќе

Дали начинот на кој седите може да ви го продолжи животот?

Читај повеќе

Како да ги намалите сметките за струја?

Читај повеќе

Добро Ми Стои кај Претседателот

Читај повеќе

Зошто со годините потешко го поднесуваме мамурлакот?

Читај повеќе

Како најлесно да го исчистите златниот накит?

Читај повеќе