Како Путин го прославува 67. роденден?

Рускиот претседател Владимир Путин го прославува својот 67. роденден во тајга далеку од Кремљ, заедно со неговите колеги.

Слободните денови се реткост во распоредот на Путин, затоа ја користи секоја прилика да замине во природа. Овојпат, тој го прославува роденденот во сибирска тајга со своите колеги.

Видеоснимките кои ги објави Кремљ, го прикажуваат Путин и рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу, како се пробиваат низ дивината.

Путин ужива во погледот седејќи на стрмниот врв.

Авантуристичките патувања на рускиот лидер секогаш привлекуваат внимание на јавноста. Неговите активности како риболов, лов и јавање коњи се тренд на интернет.

реклама

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Read more

5 јули 1946 светот првпат се запознал со бикини

Read more

Чек дис аут

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Read more

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more

Како да бидете добар комичар без да навредите некого?

Read more

Она кога ќерка ти ќе те засени среде интервју за BBC

Read more

Магазин

  • play_arrow

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Читај повеќе

СЗО пресуди: Хидрохлорокинот не ја намалува смртноста од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Здрав тренд кој треба да го пробате: Ладно цедено кафе

Читај повеќе

Можно е заразените со COVID-19 засекогаш да го изгубат сетилото за мирис

Читај повеќе

Секс совети за жени: Како да го продолжите вашиот оргазам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Читај повеќе