Како различните погони се справуваат со лизгава површина?

Не постои решение кое може да ви донесе целосна безбедност на лизгава површина, дури ниту зимските гуми или ланците. Со напредокот на целата автомобилска индустрија, на пазарот се појавија возила со различни погони, кои се приспособени за различни услови.

Очекувано е дека погонот 4х4 се снаоѓа добро во секакви услови, но постои разлика помеѓу начините на кои тој и останатите погони ги совладуваат пречките. Во ова видео можете да го видите одличниот тест кој го направи екипата од школата за рели возење Team O’Neil.

реклама

Авто-мото

Како звучи холандскиот 2G суперспортски D8 GTO JD70?

Read more

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more
Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Read more

Нови видеа

play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more
play_arrow

Дронска прошетка низ уништениот град Таиз

Read more
play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more
play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more
play_arrow

Како солзавецот стана „омилено оружје“ на американските полицајци?

Read more
play_arrow

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more
play_arrow

National Geographic со дрон сними документарец за Монт Еверест

Read more
play_arrow

Домашен сладолед на четири начини

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Read more