Како реагираше Кијану Ривс кога дозна дека е омилениот човек на интернет?

Кијану Ривс стана омилената личност на интернет откако на социјалните мрежи се раширија сведоштва за неговата приземјеност и непосредност и општо опуштен став кон светот и луѓето.

На премиерата на филмот „Toy Story 4“ во кој го позајмува гласот на Дјук Кабум, новинарка на People го праша како се чувствува во врска со тоа дека ја добил титулата „дечко на интернетот“ (internet’s boyfriend) што е термин за човек кој е општо обожаван од многу луѓе на интернет и никој не може да каже или да помисли нешто лошо за него.

Реакцијата на Кијану е толку симпатична и шармантна, што уште еднаш докажува колку е приземјен и не е полн со себе си.

Тој само срамежливо рече дека „позитивноста е секогаш супер“.

Социјалните мрежи се преплавени од примери за тоа колку е прекрасен Кијану Ривс за кој дури неодамна се дозна дека со години донира пари за детски болници, а се залага и за правата на животните и зборува за важноста на помагањето, позитивниот став и тоа да бидеме добри едни со други.

Неговата приземјеност, великодушност и големо срце се инспирација за многу луѓе кои не можат да се воздржат од покажување колку го обожаваат Кијану Ривс, а овие мемиња најдобро го покажуваат тоа.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Read more

Грците се плашат од увезени случаи на COVID-19 од кратки посети во С. Македонија

Read more

Филм & ТВ

Како Шарлиз Терон вежбаше за акционите сцени во „The Old Guard“

Read more

Наја Ривера најверојатно се удавила, потрагата продолжува

Read more

Семејно советување ги подобри односите меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли

Read more

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Како Шарлиз Терон вежбаше за акционите сцени во „The Old Guard“

Читај повеќе
  • play_arrow

Пријателите им помогнаа на „Ласт експедишн“ да направат спот за култната песна „Шефе“

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот мак-рок бенд „Mayday“ ја објави својата прва нумера

Читај повеќе

Џез концерт на отворено во Сули ан: Today it’s all about jazz

Читај повеќе

Наја Ривера најверојатно се удавила, потрагата продолжува

Читај повеќе

Семејно советување ги подобри односите меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли

Читај повеќе
  • play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов сингл на Љубојна  - „Љубов по Татунчо“ за македонскиот филм „Стела“

Читај повеќе