Авто новости

Како се дрифта Ferrari од милион долари со 1.000 коњски сили?

2. јуни 2019 - 11:38 | А.С.

Еден сопственик на скапоцено Ferrari покажа дека има и фраери кои знаат да ги возат своите болиди.

Не станува збор за кое било Ferrari, туку баш LaFerrari во Aperta издание што е ограничено на околу 200 примероци.

Хибридниот погон во кој се комбинирани моќен V12 и електромотор дава неверојатни 963 коњски сили.

Сте помислиле некогаш како е да дрифате ваква „ѕверка“ вредна 1 милион евра?

Сопственикот, познат како powerslidelover, кој во гаражата има и други „егзотични ѕверки“, покажа како се ужива во ваков автомобил, во друштво со Porsche Carrerа GT и Singer 911.

Уште едно видео од оваа авантура може да погледнете ТУКА.

Коментирај